Tel: 785 121 121 / Tel: 22 540 08 08 / SMS i WhatsApp: 785 121 121

Skontaktuj się z nami.

Umów wizytę, zadaj pytanie, skonsultuj.

SureSmile®

SureSmile® to ortodoncja w nowoczesnym, komfortowym i estetycznym wydaniu.


Przedstawiamy  innowacyjną metodę leczenia ortodontycznego, spełniającą najwyższe standardy stomatologii.

Nakładki ortodontyczne SureSmile®  bezpiecznie, dyskretnie i skutecznie wyprostują Twoje zęby.

OlaScan
Shadow

Co to są nakładki ortodontyczne?

Jak działają niewidzialne nakładki

Nakładki SureSmile® są zaprojektowane na podstawie planu leczenia stworzonego przez lekarza ortodontę przy użyciu zaawansowanego oprogramowania, aby zapewnić najlepsze dopasowanie, a także zagwarantować odpowiednie ruchy zębów potrzebne do osiągnięcia idealnego uśmiechu.

Czasami nazywane “niewidzialnym aparatem” albo “przezroczystymi nakładkami”, natomiast dentyści nazywają je ”przezroczystymi alignerami”. Przezroczyste nakładki to postęp technologiczny, który sprawił, że leczenie ortodontyczne stało się mniej oczywiste, przesuwając zęby w celu stworzenia zdrowego, pięknego uśmiechu.

Przezroczyste nakładki są serią plastikowych nakładek, które zostały stworzone na podstawie początkowego skanu cyfrowego Twoich zębów jako punkt startowy. Nakładki są plastikowym odwzorowaniem Twoich zębów. Noszenie ich wywiera delikatny nacisk na zęby, który z czasem sprawia, że zaczynają się przesuwać. Każdy zestaw nakładek należy nosić przez tydzień lub dwa, a następnie zmienić na kolejny zestaw. Z biegiem czasu zęby zostaną idealnie wyrównane.

Za pomocą nakładek jesteśmy w stanie skorygować niewielkie i średnie niedoskonałości zębów. Czas leczenia zależy od konkretnego przypadku i wynosi od 3 do 12 miesięcy

Planowanie leczenia.

01 Przygotowanie planu leczenia oraz wykonanie nakładek korygującycvh zgryz odbywa się całkowicie cyfrowo.

Twój ortodonta wykona cyfrowy skan Twojej jamy ustnej skanerem wewnątrzustnym Primescan™, innowacyjny Smart Pixel Sensor przetwarza ponad 1 000 000 punktów 3D na sekundę, tworząc bardzo dokładne cyfrowe przedstawienie pozycji zębów.

02 Cyfrowe obrazy, po przesłaniu do centrum SureSmile w Niemczech, podlegają analizie i ocenie możliwości leczenia. Twój ortodonta współpracuje z ekspertami klinicznymi Centrum SureSmile® , aby określić jak najlepszy sposób leczenia, oceniając każdy ząb pod kątem optymalnego ruchu dla osiągnięcia idealnego uśmiechu. Precyzja oprogramowania SureSmile®  w połączeniu z wiedzą kliniczną specjalistów z cyfrowego laboratorium zapewnia odpowiednią wartość siły we właściwym czasie dla odpowiedniego zęba, co przekłada się na lepsze wyrównanie, większy komfort i krótszy czas leczenia – dzięki czemu możesz cieszyć się idealnym uśmiechem jeszcze szybciej!

03 Po 3-4 dniach otrzymujemy plan leczenia w postaci wizualizacji jego przebiegu i efektu końcowego.

04 Jeśli Pacjent zaakceptuje przedstawiony plan, lekarz ortodonta przesyła zlecenie wykonania zestawu nakładek.

05 Po kilkunastu dniach podczas wizyty, lekarz ortodonta przekazuje pacjentowi pakiet SureSmile®  zawierający: zestaw nakładek, instrukcję obsługi, pudełko do codziennego przechowywania nakładek.

suresmile
Shadow

Leczenie krok po kroku

01 Każda para nakładek musi być noszona przez 2 tygodnie. Nakładki należy stosować w kolejności chronologicznej. Plastikowe woreczki oraz poszczególne nakładki są oznaczone kolejnymi numerami. Nakładki posiadają również oznaczenie OK oraz UK. Nakładki oznaczone OK zakłada się na szczękę górną, a nakładki UK są przeznaczone do założenia na żuchwę.

02 Sprawdź, czy w Twoim przypadku konieczne jest zastosowanie metody IPR (redukcji szkliwa) i po założeniu pierwszej pary nakładek korekcyjnych umów się na konsultację ze swoim lekarzem.

03 Co 2 tygodnie samodzielnie wymieniaj nakładki i noś je co najmniej przez 22 godziny na dobę.

04 Raz na dwa miesiące zgłoś się na kontrolę do swojego stomatologa. Ma to znaczenie przede wszystkim dla przyznania gwarancji SureSmile® .

05 Dbaj o higienę jamy ustnej, myj regularnie nakładki zimną wodą i pamiętaj o ich zdejmowaniu do posiłków.

06 Dla utrwalenia efektu estetycznego zalecamy stosowanie naszego aparatu retencyjnego, który otrzymasz wraz z nakładkami. Zakłada się go bezpośrednio po leczeniu i nosi przez pierwszych 6 tygodni, dokładnie tak samo jak nakładki korekcyjne. Potem zakłada się go już tylko na noc. Pomaga on zębom przyzwyczaić się do nowej pozycji oraz utrwalić efekt leczenia.

DR_SMILE_CEREC-LAB-ulotka-dla-pacjenta-2020-10
DR_SMILE_CEREC-LAB-ulotka-dla-pacjenta-2020-6
DR_SMILE_CEREC-LAB-ulotka-dla-pacjenta-2020-7
DR_SMILE_CEREC-LAB-ulotka-dla-pacjenta-2020-8
DR_SMILE_CEREC-LAB-przypadek-1
previous arrow
next arrow
Shadow

Smile Team