Tel: 785 121 121 / Tel: 22 540 08 08 / SMS i WhatsApp: 785 121 121

Skontaktuj się z nami.

Umów wizytę, zadaj pytanie, skonsultuj.

Twin Aligner firmy Orthocaps®

W dzisiejszych czasach coraz większa grupa pacjentów pragnie korekty ustawienia zębów z zastosowaniem takich rozwiązań, kóre maksymalnie zminimalizują niedogodności związane z koniecznością noszenia aparatu ortodontycznego.

Pacjenci poszukują metody,  która jest  niewidoczna  i która nie zakłóca codziennego życia.

To pragnienie można zaspokoić nowoczesną metodą leczenia z zastosowaniem rewolucyjnego systemu Twin Aligner firmy Orthocaps® .

 
orthocaps4
Shadow

Leczenie w systemie Twin Aligner firmy Orthocaps®  odbywa się za pomocą serii prawie niewidocznych,  zdejmowanych szyn ( nakładek ), które wymienia się co trzy tygodnie. Każda szyna jest wykonana  indywidualnie na podstawie komputerowej symulacji planu leczenia . Zmieniając poszczególne szyny, zęby są stopniowo ustawiane do ostatecznej pozycji, krok po kroku, dzień po dniu, tydzień po tygodniu.

Dwa różne rodzaje materiału zapewniają precyzyjny ruch zęba: w ciągu dnia nakładki są  ciensze, bardziej komfortowe i mniej widoczne. Natomiast na noc są grubsze i  twardsze, mające za zadanie utrwalić nową sytuację zgryzową.


 
orthocaps1
Shadow

Aby  zaplanować i rozpocząć leczenie, lekarz ortodonta pobiera wyciski lub skanuje uzębienie. Te informacje wraz ze zdjęciami wewnątrzustnymi oraz badaniami rentgenowskimi są przesyłane do  laboratorium w niemieckim mieście Hamm,  gdzie za pomocą specjalnego oprogramowania, modele są skanowane, a korekcja zębów jest planowana komputerowo za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

Plan leczenia zostaje odesłany do kliniki i  lekarz prowadzący leczenie przestawia go pacjentowi. Po jego akceptacji, kilka lub kilkanaście zestawów nakładek na cały okres leczenia zostanie w ciągu dwóch tygodni przesłanych do kliniki.


 
orthocaps2
Shadow

Pacjent oprócz nakładek otrzymuje także dokładną instrukcją ich stosowania.

LeczenieTwin Aligner firmy Orthocaps® trwa zazwyczaj od 9 do 12 miesięcy i zależy od początkowej sytuacji zgryzowej.

Szyny są wyjmowane w trakcie jedzenia, picia  i szczotkowania.

Należy pamiętać, że nie wszystkie wady są możliwe do skorygowania za pomocąTwin Aligner firmy Orthocaps®.

Aparat dedykowany jest dla pacjentów o najwyższych wymaganiach estetycznych. 


orthocaps3
Shadow

Proces leczenia.

 

  • podczas pierwszej wizyty oceniane i omawiane są główne aspekty leczenia ortodontycznego , pobierane są wyciski do wykonania niezwykle precyzyjnych modeli uzębiena;
  • na podstawie przesłanych do laboratorium w niemieckim mieście Hamm wycisków,  zdjęć wewnątrzustnych oraz badań rentgenowskich wykonywane są bardzo dokładne modele oraz komputerowo  projektowany jest cały proces leczenia;
  • na drugiej wizycie omawiany jest plan leczenia, pacjent informowany jest o jego przebiegu, prognozowanym czasie oraz o przewidywanych  całkowitych kosztach leczenia;
  • po akceptacji przez pacjenta przedstawionego planu leczenia, laboratorium przygotowuje indywidualnie zaprojektowane nakładki na cały okres leczenia, które przesyła do naszej kliniki;
  • na trzeciej wizycie lekarz ortodonta przekazuje pacjentowi nakładki wraz z instrukcją ich stosowania.


Dr Aleksandra Kaczor posiada autoryzację leczenia  w systemie Twin Aligner firmy Orthocaps®.

Twin Aligner firmy Orthocaps® jest jednym z najlepszych systemów leczenia za pomocą nakładek oferowanych w leczeniu ortodontycznym.


 ® opracowanie: lekarz dentysta Aleksandra Kaczor

 

 

 

 

Smile Team