Tel: 785 121 121 / Tel: 22 540 08 08 / SMS i WhatsApp: 785 121 121

Skontaktuj się z nami.

Umów wizytę, zadaj pytanie, skonsultuj.

Zapraszam do gabinetu, zadbam o Twój piękny uśmiech!

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty.

1.Opisz dziecku na czym polega wizyta u dentysty, pobawcie się w „gabinet stomatologa” – odgrywajcie rolę dentysty i pacjenta, możecie wtedy poćwiczyć otwieranie buzi, sprawdzić jakie to uczucie kiedy ktoś palcem w rękawiczce dotyka jamy ustnej itp. Bawcie się przy tym świetnie, pozytywne nastawienie to podstawa! 

2. Nigdy nie okłamuj dziecka, nie ukrywaj przed dzieckiem wizyty, nie używaj zwrotów typu „nic niebedzie bolało”, „nic nie poczujesz”, „nie bój się”- jeśli okaże się inaczej dziecko może być już nieufne. 

Co więcej, takie sformułowania wzbudzają w dziecku podejrzenia i skutkują jeszcze większym napięciem. Niedopuszczalne jest straszenie dziecka dentystą -„Jak nie będziesz myć zębów to ci dentysta będzie musiał wiercić zęby”

3. Pójdź z dzieckiem na wizytę adaptacyjną do przyjaznego stomatologa. Wówczas mały pacjent ma szansę zaznajomić się z personelem, obejrzeć gabinet, dowiedzieć się jakdziała sprzęt medyczny. Uczyńcie z tej wizyty przygodę, nie gorszą niż wyjście do kina czy do ZOO!

4. Dawaj dobry przykład! Nie zarażaj dziecka własny milękami przed leczeniem. Lęk przed dentystą nie jest genetyczny, buduje się na bazie doświadczeń i przekonań,często zasłyszanych od dorosłych.

5. Nie obiecuj prezentu w zamian za spokój podczas wizyty. Dobrze jest chodzić do dentysty, bo dobrze jest dbać o swoje zdrowie. Nie chcesz uczyć dziecka, że trzeba odwiedzać gabinet , by dostać nową zabawkę czy smakołyk.Po wizycie zaplanujcie razem coś przyjemnego – zagrajcie w planszówkę, idźcie razem na spacer lub poczytajcie książkę. Perspektywa miłego spędzania czasu sprzyja współpracy i pomaga w budowaniu dobrych skojarzeń.

www.zatokaempatii.com

Smile Team