Tel: 785 121 121 / Tel: 22 540 08 08 / SMS i WhatsApp: 785 121 121

Skontaktuj się z nami.

Umów wizytę, zadaj pytanie, skonsultuj.

Higiena

Jako jeden z nielicznych gabinetów w Polsce oferujemy Naszym pacjentom innowacyjny program higinizacji.

Z początkiem tego roku w Smile Team Dental Clinic wdrożyliśmy program kompleksowej ochrony przyzębia. Wszystkie

zabiegi higienizacyjne są dostosowywane do indywidalnych potrzeb pacjenta. Jest to szereg

zabiegów, które wykonywane są w gabinecie higieny przez profesjonalną higienistkę stomatlogiczną

w celu leczenia stanów zapalnych dziąseł i przyzębia. Bardzo istotnym elementem programu jest

uświadomienie pacjentowi jego potrzeb higienizacyjnych , określenie oraz monitorowanie

wskaźników API, PBI i CPITN.

 

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie higieny, dyplomowana higinistka stomatologiczna

przeprowadza badanie pacjenta, wykonuje zdjęcia wewnątrzustnei i oblicza wskaźniki API, PBI i CPITN, które pozwalają ocenić:

 

– Wskażnik higieny jamy ustnej (API- Aproximal Plaque Index),badana jest ilość płytki, a tm samym jakość higieny.Wynik podajemy w procentach. Wynikiem optymalnym jest wynik w granicy 20%.

– Wskaźnik krwawienia (PBI- Papilla Bleding Index), czyli badanie stanu zapalenia dziaseł. Jest to obiketywny wskaźnik kontroli przebiegu choroby/zapalenia. Wynik podajemy w procentach. Wynikiem optymalnym jest osiągniecie wartości poniżej 10%.

-Wskażnik CPITN określa potrzebę leczenia periodontologicznego określanej w skali 5-stopniowej (od 0 do 5). Optymalnym wynikiem jest przedział 0-2.

 

Wyniki badania są omawiane i wyjaśniane indywidalnie z każdym pacjentem w celu uświadomienia kondycji przyzębia i ewentulanej konieczności podjęciu leczenia. Działania te są uzależnione od wyniku badania stanu przyzębia. W przypadku gdy wskażni API, PBI i CPITN znajdą się ponizej normy zaleca się przprowadznie dwuetapwej higinizacji, w celu zapobiegania lub leczenia periodontopatii dla uzyskania lepszego efektu trerapeutycznego.
Przy dobrym stanie przyzębia (wskaźniki powyżej normy) można przeporwadzić standrdowy zabieg oczyszcznia zębów.

 

Na zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów składaja się:

-sklaing- delikatne usunięcie złogów nazębnych mechanicznie przy użyciu skalera i ręcznie przy użyciu narzędzia ręcznego- kirety, zabieg w razie potrzeby wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym

-polishing- dokładne polerwanie powierzchni zębów (używając szczoteczek i past polerskich o różnej gradacji), które ma za zadanie usunięciu przebarwień i osadów (najcześciej z herbaty, kawy,tytoniu) i skuteczne wygładzenie, gdyż dokładne wypolerowane szkliwo jest mniej podatne na wtórne odkładnie się płytki bakteryjnej

– floryzacja- wzmocnienie szkliwa poprzez zastosowanie lakieru fluorowego, który zazwyczaj nakładany jest na koniec leczenia zachowaczego lub na odsłoniete szyjki zębowe w celu zmniejszenia nadwrażliwości

 

Idea profolkatyki „Lepiej zapobiegać niż leczyć” przejawia sie poprzez edukacje pacjenta.

Wykanienie zabiegu to ne wszystko! Niezwykle ważne jest, aby pacjent umiał samodzielnie utrzymac osiągniete rezultaty.

Dlatego każdy pacjent po zabiegu otrzymuje indywidlanie dopasowane przez higienistkę, profesjonalne akcesoria do higieny jamy ustnej, wraz ze szczgółowym instruktażem użytkowania.
 

 

Według szacunków Instytutu Pentor aż 42% dorosłych Polaków uskarża się na problemy z dziąsłami, schorzenia przyzębia uznawane są za najczęstszy po próchnicy powód przedwczesnej utraty zębów.
Czynnikiem zapalenia dziąseł i przyzębia jest zalegająca płytka bakteryjna, która po ok 48 godzianch zamienia się w kamień nazębny czyli śrdowisko rozwoju bakterii.

Niewielu pacjentów ma świadomość, że pozornie tak błahe dolegliwości, jak krwawienie dziąseł czy nieświeży oddech, mogą być objawem zapalenia dziąseł. Nieleczone, przeradza się ono w znacznie groźniejszą infekcję: zapalenie przyzębia, popularnie zwane paradontozą.

 

 

 

Prawidłowa profilaktyka i higiena jamy ustnej zapewnia lepsze i długotrwałe efekty leczenia, zapobiega próchnicy i zapaleniu dziąseł.

A wszystko to, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem jak najdłużej.

 

 

 

 

Smile Team